LIVE Turneul Campioanelor: Simona Halep vs Angelique Kerber

25 octombrie 2016 10:58   Alte sporturi

LIVE Turneul Campioanelor / Simona Halep, locul 4 WTA, a jucat azi, de la ora 14.30, cu Angelique Kerber, locul 1 mondial, în etapa a doua a Grupei Roşii de la Turneul Campioanelor. Meciul a fost în format live text pe click.ro.

UPDATE 16.03 Kerber a obţinut şi acest game, 6-2, şi automat a învins-o pe Halep. Acum scorul general al întâlnilor dintre cele două sportive e 4-4.

UPDATE 15.55 Halep a câştigat game-ul, 5-2. S-a luat o pauză, iar acum tenismenele revin pe teren. Kerber serveşte.

UPDATE 15.52 E 5-1 acum pe tabelă.

UPDATE 15.48 Kerber a majorat scorul la 4-1.

UPDATE 15.46 Kerber isi pastreaza serviciul si conduce cu 3-1

UPDATE 15.38 Simona Halep reuseste sa revina in joc: 1-2

UPDATE 15.31 Kerber isi castiga serviciul: 2-0

UPDATE 15.28 Setul secund nu incepe mai bine. Kerber reuseste un break si conduce cu 1-0

UPDATE 15.24 Din păcate, Kerber si-a castigat serviciul si a obtinut primul set: 6-4

UPDATE 15.20 Simona Halep isi pierde serviciul 4-5. A fost chemat antrenorul Darren Cahill

UPDATE 15.13 Kerber egalează 4-4

UPDATE 15.10 Simona Halep a preluat conducerea: 4-3

UPDATE 15.07 Halep a reuşit break-ul: 3-3

UPDATE 15.01 Simona a câştigat game-ul. Acum tabela arată 3-2 pentru Kerber.

UPDATE 14.57 După o scurtă pauză, meciul s-a reluat, dar Simona e dominată. Scorul a devenit 3-1 pentru sportiva din Germania.

UPDATE 14.53 Halep recuperează din diferenţă şi acum Kerber are avantaj un singur game, 2-1.

UPDATE 14.51 Rivala Simonei majorează diferenţa, 2-0.

UPDATE 14.43 Halep e condusă cu 1-0, iar Kerber urmează la serviciu.

UPDATE 14.40 A început meciul. Simona e la serviciu.

UPDATE 14.30 Sportivele au ieşit la încălzire.

Halep şi Kerber s-au mai întâlnit până acum, iar românca are avantaj, 4-3. Însă, adversara e cea care a câştigat trei dintre duelurile din 2016, la Fed Cup, Wimbledon şi Cincinnati.

Simona s-a impus la turneul de la Montreal, Toronto (2015), Doha (2014) şi Saint-Raphael (2009).

În cealaltă dispută a grupei se vor lupta Madison Keys şi Dominika Cibulkova.