LIVE UPDATE / Tensiune la Wuhan: Halep a învins-o pe Begu prin abandon!

26 septembrie 2016 11:10   Alte sporturi

Simona Halep şi Irina Begu s-au întâlnit astăzi într-o confruntare sută la sută românească din turul secund al turneului de la Wuhan (China). Vezi mai jos desfăşurarea LIVE a meciului:

UPDATE / Din păcate, Irina Begu nu mai poate continua partida şi abandonează la scorul de 6-3, 2-0 pentru Halep.

UPDATE / Mai proaspătă din punct de vedere fizic, Halep defilează.

UPDATE / Setul al doilea a început după aproximativ 10 minute de pauză. Halep face rapid break-ul şi conduce cu 1-0.

UPDATE / În pauza dintre seturi, Irina Begu a solicitat intervenţia medicilor.

UPDATE / Primul set trece în contul Simonei Halep cu scorul de 6-3.

UPDATE / Irina Begu reduce din diferenţă, 5-3 pentru Halep.

UPDATE / Simona e la un singur ghem de câştigarea primului set, 5-2.

UPDATE / Begu încearcă să ţină aproape, 4-2 pentru Halep.

UPDATE / 4-1 Halep după un ghem câştigat la zero.

UPDATE / Simona se distanţează, 3-1 în primul set.

UPDATE / Simona Halep preia conducerea, 2-1.

UPDATE / Halep îşi ia break-ul înapoi. 1-1 după un sfert de oră de joc.

UPDATE / Irina reuşeşte break-ul după un prim ghem foarte lung. 1-0 pentru Begu!

UPDATE / A început meciul, cu Simona Halep la serviciu.

A fost un meci al orgoliilor între cele două tenismene ţinând cont de evenimentele petrecute la ultima întâlnire directă, în această primăvară, la Madrid. Atunci, Simona s-a declarat deranjată de încurajările zgomotoase venite din staff-ul Irinei. Apoi, după ce a câştigat meciul (6-3, 0-6, 6-1), Halep a ironizat-o pe Begu, spunând că i-a făcut cadou un set cu ocazia sărbătorilor de Paşti.

Istoria meciurilor dintre Halep şi Begu este complet favorabilă jucătoarei clasate pe locul 5 în lume, Simona conducând acum cu 5-0.