Mihaela Buzărnescu, eliminată de Venus Williams la Australian Open 2019

15 ianuarie 2019 10:35   Alte sporturi

Mihaela Buzărnescu a rămas fără victorie în meciurile de simplu ale sezonului 2019. Ea a fost învinsă în primul tur la Australian Open de Venus Williams, după ce a servit pentru meci în setul secund.

Mihaela Buzărnescu a fost învinsă cu scorul de 6-7, 7-6, 6-2 de americanca Venus Williams în primul tur de la Australian Open 2019. A fost un meci pe care Mihaela l-a pierdut după ce l-a avut în mână, servind la 5-3 în setul secund după ce ea câștigase și primul set. Din păcate, de la acel break reușit de adversara ei totul s-a prăbușit și românca a fost învinsă după un set 3 în care a avut câteva tentative de break, dar atât. Venus a câștigat mai ales pe plan psihic partida, iar pentru Mihaela prima ediție de Australian Open la care a fost cap de serie s-a încheiat dezamăgitor.

Mai mult, cu trei înfrângeri din tot atâtea meciuri disputate la simplu în acest an (Brisbane, Hobart și Melbourne), e de presupus că Mihaela va ieși din Top 30 mondial peste două săptămâni.