Simona Halep a dezvăluit secretul calificării în semifinale la Wimbledon!

2 iulie 2014 15:35   Alte sporturi

La câteva minute după uluitorul succes obținut în fața Sabinei Lisicki, pe care a învins-o cu scorul de 6-4, 6-0 în sferturile de finală ale turneului de la Wimbledon, Simona Halep a dezvăluit care este secretul ei.

”Totul ține de încredere. Am mai multă încredere în mine”, a declarat Halep imediat după partidă. ”Secretul este să te bucuri de fiecare meci și să lupți pentru fiecare punct. Sunt fericită pe teren, îmi place cum mă mișc. Acesta e secretul… Nu am presiune, vreau să mă bucur și să încercă să dau tot ce e mai bun. Iubesc tenisul și îmi place să joc”, a mai spus Simona Halep.

Referitor la meci, Simona a spus: ”a fost o partidă bună. Am avut un start mai greoi și ea a ajuns să aibă 4-1, dar am revenit foarte bine. M-am bucurat de fiecare clipă petrecută aici, pe Arena Centrală. E pentru a doar oară când am jucat aici și m-am bucurat de fiecare clipă”, a mai spus românca.