Steaua MFA a câştigat la scor disputa cu Portovik Iujnîi

13 februarie 2010 19:51   Alte sporturi

Cel mai bun jucător al partidei a fost portarul Stelei, sârbul Obrad Ivezic, care a avut un procentaj de 45% la mingile apărate, printre care şi patru aruncări de la 7 metri. Manşa secundă se va desfăşura în 20 februarie, în Ucraina.

În optimile de finală ale Challenge Cup, CSU Bucovina s-a impus astăzi, cu 31-20, în faţa lui SC Time-Burevestnik (Ucraina). Returul este programat pe 20 februarie. HC Odorheiu Secuiesc, în schimb, a pierdut la scor (20-32) în sala echipei ungare MMTS Kwiszyn. Maghiarii s-au distanţat încă din prima repriză, ei conducând la pauză cu 17-7. Meciul retur este programat la Odorhei, în 20 februarie.

Mâine, la ora 17.00, în aceeaşi competiţie, Ştiinţa Municipal Dedeman Bacău va întâlni pe HC Motor-ZNTU-ZAS din Ucraina.