Steaua MFA s-a calificat în "sferturile" Cupei Cupelor la handbal

20 februarie 2010 19:16   Alte sporturi

Calificarea Stelei n-a fost niciodată în pericol, bucureştenii luând o opţiune serioasă încă de la pauză, când s-a consemnat egalitatea (16-16). În Challenge Cup, CSU Bucovina Suceava s-a impus şi pe terenul lui Time-Burevestnik Lugansk (Ucraina): 31-21 (13-9). În tur gruparea moldoveană a câştigat cu 31-20. Bucovina a promovat în sferturile de finală.Mâine, în aceeaşi competiţie, Ştiinţa Bacău porneşte favorită în disputa cu Motor, de la Zaporoje (Ucraina), după ce a învins în tur cu 33-20.Un meci dramatic s-a disputat la Odorhei. Întrecută la douăsprezece goluri în Polinia (20-32), echipa locală a câştigat cu 35-23, însă VS MMTS Kwidzyn s-a calificat graţie numărului de goluri mai mare înscrise în deplasare!