"Tigroaicele" de la CSM s-au apropiat de sferturile Ligii Campionilor

13 februarie 2017 11:12   Alte sporturi

Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti a învins ieri echipa daneză Esbjerg (33-25), continuându-şi drumul spre sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

În Grupa Principală 2 a competiţiei, „tigroaicele” au urcat pe locul al patrulea (ultimul care duce în sferturi), cu trei etape rămase de jucat din faza grupelor.

Partida s-a desfășurat în Sala Dinamo, cu 2.000 de suporteri în tribune. Iată echipa folosită de antrenorul Aurelian Roşca şi numărul de goluri marcate de fiecare jucătoare:

Grubisic, Iordache – portari; Gullden 3, Curea 1, Dache, Ayglon 1, Bazaliu, Brădeanu 2, Torstensson 4, Martin 6, Manea 3, Niombla 5, Lobach 4, Mehmedovic 3

CSM Bucureşti va disputa următorul meci în deplasare, cu Larvik, la 25 februarie.