WTA Madrid: Simona Halep este CAMPIOANĂ!!!!

7 mai 2016 17:44   Alte sporturi

Simona Halep a devenit regina Spaniei! Ea a cucerit in premiera titlul la turneul WTA de la Madrid, invingand-o cu 6-2, 6-4 pe Dominica Cibulkova la capatul unui meci in care nu doar ca a condus in permanenta, dar nu a fost egalata niciodata! Pentru Simona Halep, acesta e primul trofeu al anului si al 12-lea al carierei.

UPDATE: Simona e CAMPIOANAAAAA! A castigat cu 6-4 si si-a adjudecat titlul la Madrid!

UPDATE: Ambele jucatoare si-au castigat serviciul: 5-4. Simona va servi acum pentru castigarea trofeului!

UPDATE: Cibulkova isi castiga serviciul: 4-3

UPDATE: Simona Halep nu a avut nici o problema in a-si castiga serviciul: 4-2

UPDATE: Dominica Cibulkova a castigat pe propriul serviciu si se tine oarecum aproape: 3-2

UPDATE: In tribune se afla si Nadia Comaneci

UPDATE: Simona Halep a castigat un game foarte important pe propriul serviciu: 3-1

UPDATE: Dominica Cibulkova isi castiga serviciul si incearca sa revina in joc: 2-1

UPDATE: Simona Halep isi face serviciul fara probleme: 2-0

UPDATE: SImona Halep a facut un prim break in setul secund: 1-0

UPDATE: Simona Halep a castigat fara nici o emotie primul set: 6-2. Totul a durat doar 31 de minute si daca nu se intampla vreo nenorocire, jucatoarea noastra nu are cum sa piarda acest trofeu.

UPDATE: Dominica Cibulkova si-a castigat serviciul si revine in jos: 5-2

UPDATE: Simona Halep si-a castigat serviciul si conduce cu un incredibil 5-1.

UPDATE: Simona Halep trebuie să-și pregătească locul în vitrina cu trofee, căci titlul de la Madrid pare o formalitate. A făcut un nou break și conduce cu 4-1. Cibulkova nici nu știe pe ce lume e

UPDATE: Simona Halep si-a castigat serviciul: 3-1

UPDATE: Dominica Cibulkova revine în joc, castigandu-si usor serviciul: 2-1

UPDATE: Simona Halep si-a castigat serviciul si conduce cu 2-0.

UPDATE: Simona Halep a reusit un break din primul game al partidei si conduce cu 1-0. Semne bune finala are!

UPDATE: Meciul a inceput

UPDATE: Meciul începe imediat. Prima va servi Dominica Cibulkova.

Calificată fără probleme în finala de la Madrid, Simona Halep speră să-şi fructifice azi experienţa superioară în faţa Dominicăi Cibulkova, care are însă un ascendent moral asupra jucătoarei noastre: a învins-o în 3 dintre cele 4 meciuri directe disputate. Ultima victorie a fost şi cea mai strălucitoare pentru Cibulkova: în sferturile de finală la Australian Open 2014.

Aşa că partida de azi e ocazia perfectă pentru Simona să-şi ia revanşa şi să obţină primul trofeu din acest an.