WTA Madrid: Simona Halep S-A CALIFICAT în FINALĂ!

6 mai 2016 19:31   Alte sporturi

Simona Halep a reușit să se califice pentru a doua oară în finala turneului de la Madrid! În semifinale, ea a învins-o cu scorul de 6-2, 6-0 pe Samantha Stosur, care a fost redusă la stadiul unui simplu sparring-partner. Finala va avea loc sambata, de la ora 19.00, contra Dominicai Cibulkova!

UPDATE: Final de meci! Simona Halep se impune cu 6-2, 6-0 si se califică pentru a doua oară în carieră în finală!

UPDATE:  Samantha Stosur se gandeste probabil la cu totul altceva decat la tenis, caci si-a pierdut iar serviciul: 5-0

UPDATE: Simona Halep zburdă realmente pe teren: 4-0

UPDATE: Un nou break pentru Simona, care poate deja să  se gandească la tactica pentru meciul cu Cibulkova: 3-0

UPDATE: Castigarea serviciului e o formalitate pentru Simona: 2-0

UPDATE: Setul doi începe la fel de bine pentru romanca: Simona face un break: 1-0

UPDATE: Simona Halep câștigă, mai ușor decât și-ar fi imaginat și ea, primul set: 6-2. Totul a durat o jumătate de oră

UPDATE: Un nou break reusit de Simona Halep: 5-2

UPDATE: Simona și-a castigat serviciul și conduce cu 4-2

UPDATE: Simona Halep a reusit break-ul și conduce cu 3-2.

UPDATE: Se merge cap la cap. Simona Halep si-a castigat serviciul si scorul e acum 2-2

UPDATE: Samantha Stosur isi castiga din nou serviciul: 1-2

UPDATE: Simona Halep a egalat rapid: 1-1

UPDATE: Samantha Stosur si-a facut serviciul si conduce cu 1-0

UPDATE: Meciul începe într-un minut. Samantha Stosur e la serviciu. Hai Simona!

Simona Halep s-a calificat oarecum fără emoții în semifinalele turneului WTA de la Madrid. Jucătoarea noastră a avut o singură sincopă, în setul secund al meciului cu Irina Begu, pierdut cu un categoric 0-6.

Dacă până acum Simona a jucat cu tenismene din afara primelor 30 ale lumii, acum lucrurile se vor schimba. Stosur, care a trecut în două seturi de Patricia Țig, în sferturi, ocupă locul 23 în lume și pare cea mai periculoasă adversară a Simonei.

Dacă se va califica în finală, Simona Halep va juca, sâmbătă, contra slovacei Dominica Cibulkova. Meciul va avea loc de la ora 19.00.