Adrian Mutu, dat în «urmărire generală» de cei de la antidoping!

30 iulie 2011 7:18
Ultima actualizare:

Vâjâială a explicat că acţiunea i-ar fi îmbunătăţit imaginea atacantului român, care a fost suspendat de două ori pentru consum de substanţe interzise.

"Pe Mutu am vrut să-l băgăm într-o campanie educativă, apropo de sibutramină şi de suplimentele alimentare. A fost imposibil să luăm legătura cu el, am avut nu ştiu câte telefoane de la federaţie şi tot n-am reuşit. Eu cred că ar fi acceptat să participe la această campanie pentru că i-am fi îmbunătăţit imaginea, cu spotul făcut", a spus Vâjâială.

Preşedintele ANAD a afirmat că în locul lui Adrian Mutu spotul TV a fost filmat de fosta campioană olimpică la scrimă Laura Badea.

"În parteneriat cu Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului, ANAD va lansa o nouă campanie educativă numită «Primii paşi pentru un sport curat». O să încercăm din nou să-l contactăm pe Adrian Mutu pentru această campanie. Oricând, invitaţia noastră este deschisă pentru el. Poate să meargă şi prin şcoli", a adăugat Vâjâială.

Mai multe