Alex Mitriță, a doua ”dublă” la rând pentru New York City

4 octombrie 2020 18:25   Fotbal intern

După un început mai slab de sezon, Alex Mitriță a devenit starul formației sale, New York City.

Olteanul a marcat două goluri pentru echipa lui în victoria cu scorul de 3-2 obținută în fața clubului patronat de David Beckham, Inter Miami. Meciul a contat pentru etapa a 15-a a Conferinţei de Est a MLS și în urma acestei victorii, New York City a urcat pe locul 5 în clasamentul conferinţei, cu 23 de puncte, la 8 puncte de Columbus Crew şi Toronto, echipele de pe primele două locuri.

Mitriță, jucător care este așteptat să ajungă azi la echipa națională a României pentru meciurile cu Islanda, Norvegia și Austria, a marcat în minutele 4 şi 43. Mitriță a jucat până în minutul 69, când a fost înlocuit de Tajouri. Pentru el, a fost a doua ”dublă” consecutivă reușită în campionat, după ce a înscris de două ori și în victoria din weekend-ul trecut, cu 4-0, în fața celor de la Cincinnati.