Andone, prea puţin pentru a stopa Realul

27 aprilie 2017 20:20   Fotbal intern

Florin Andone a părut penibil când a declarat că Deportivo poate învinge Realul, aşa cum a făcut şi cu Barcelona, iar rezultatul a confirmat asta. În ceea ce-l priveşte pe el personal, a avut însă dreptate!

Atacantul nostru a marcat primul gol al galicienilor, prin care s-a redus din diferenţa în prima repriză, şi a pasat decisiv la golul de 2-5, marcat de Joselu. N-a fost însă suficient, Morata, care a deschis scorul pe El Riazor încă din minutul 1, dubla lui James Rodriguez, plus reuşitele lui Lucas, Isco şi Casemiro, aducând victoria clară a trupei lui Zidane. Pentru Andone e însă bine! A ajuns la cota de 9 goluri marcate în La Liga, tot atâtea câte au reuşit Benzema şi Neymar, dar mai multe cu două decât Gareth Bale.