ASA Târgu Mureș, show total în Cupa României!

29 octombrie 2014 21:01   Fotbal intern

ASA Târgu Mureş s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României după ce a spulberat pe teren propriu,scor 4-0, formaţia Ceahlăul Piatra Neamţ, în optimile competiţiei.

După ce au reușit să învingă Steaua, în campionat, elevii lui Cristi Pustai au mai dat o lovituă. Au ajuns în sferturile Cupei României, după ce au trecut la pas de Ceahlăul Piatra Neamt, scor 4-0.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Gorobsov, Henrique, Hora şi Bumba.

1-0: Mureşan i-a pasat lui Gorobsov, argentinianul a preluat la marginea careului mare şi a înscris cu un şut la vinclu.

2-0: Gorobsov a executat un corner din partea dreaptă şi Henrique a înscris cu o lovitură de cap de la 7 metri.

3-0: Hora a primit o minge în partea dreaptă, a driblat un adversar şi a înscris cu un şut la colţul lung de la 23 de metri.

4-0: Amauri a pătruns în partea dreaptă, a centrat în careu şi Bumba a înscris cu un şut de la 9 metri.