Atenție, Măruță! N’Doye vrea numărul de telefon al Andrei

3 mai 2015 21:13   Fotbal intern

Cel mai interesant moment al meciului pe care ASA l-a câştigat cu scorul de 6-1 în faţa Viitorului s-a petrecut în minutul 66, atunci când N’Doye a făcut o dedicaţie inedită.

Senegalezul a marcat, în minutul 66, cel de-al treilea gol al meciului, trimiţând mingea în plasă printr-un şut de la 15 metri. Imediat după reuşita care, practic, a dat frâu liber viselor ardelenilor, N’Doye a scos un tricou pe care trona o poză imensă a cântăreţei Andra, favorita sa. După meci, africanul preferat al publicului din România a dezvăluit că tricoul personalizat i-a fost trimis de îndrăgita solistă, care a fost plăcut impresionată după ce fotbalistul s-a declarat mare fan al ei. „Eram sigur că dau gol. Andra mi-a trimis tricoul, l-am primit chiar înainte de meci şi l-am luat pe mine de la încălzire. Am vorbit de dimineaţă cu ea”, a declarat, după meci, N’Doye, care, de asemenea, purta pe el la interviu tricoul respectiv. Jucătorul de la Asa şi-a dezvăluit pasiunea pentru Andra la interviurile de după meciul câştigat cu 1-0 în faţa Stelei, pe Arena Naţională. „Poţi să-mi dai numărul Andrei de la ProTV? A cântat un cântec la fel ca meciul: «Avioane de hârtie». Andra, Măruţă, să nu fi supărat, dar piesa ta ne place foarte mult”, a declarat senegalezul imediat după acel meci.