Atenţie, Steaua! Osmanlispor e pe val în Turcia, iar Rusescu a dat gol

12 septembrie 2016 12:25   Fotbal intern

Steaua se pregăteşte pentru meciul de joi de la Ankara, contra turcilor de la Osmanlispor, acesta fiind debutul roş-albaştrilor în grupele Ligii Europa.

La fel ca şi Steaua, gruparea din Turcia traversează o perioadă foarte bună pe plan intern. Duminică, Osmanlispor a reuşit o victorie surprinzătoare (2-0) pe terenul lui Trabzonspor. După trei etape, adversara Stelei se află în plutonul fruntaş al campionatului, cu cinci puncte.

În meciul de la Trabzon, unul dintre cele două goluri a fost marcat chiar de către fostul stelist Raul Rusescu.

Introdus pe teren în minutul 72 în locul camerunezului Webo, Rusescu a înscris cu un şut plasat din interiorul careului în minutul 88, consfinţind astfel victoria oaspeţilor.

E de aşteptat ca Raul Rusescu să joace încă din primul minut în confruntarea de joi seară contra echipei la care a cunoscut consacrarea. Meciul Osmanlispor - Steaua se va juca de la ora 22.00.