Barcelona a reușit minunea în Liga Campionilor! A întors de la 0-4!

9 martie 2017 0:06   Fotbal intern

Barcelona a scris o pagină de istorie miercuri seară! Catalanii au eliminat pe PSG în optimile Ligii Campionilor deși în tur pierduseră cu 4-0!

Barcelona a reușit aseară una dintre cele mai spectaculoase întoarceri de scor din istoria Ligii Campionilor! Învinși în tur cu scorul de 4-0 de Paris Saint Germain, spaniolii au învins în retur cu scorul de 6-1 și s-au calificat în sferturile de finală cu scorul general de 6-5!

Rezultatul e cu atât mai spectaculos cu cât în minutul 88 scorul era doar 3-1! Golul victoriei a fost marcat de S. Roberto, în minutul 90+5. Celelalte goluri ale catalanilor au aparținut lui Luis Suarez (min 3) , Kurzawa (min. 40, autogol), Messi (min 50 - penalty), Neymar (min. 88), Neymar (min. 90 - pen). Pentru oaspeți a înscris Cavani, în minutul 62.

Francezii au avut promisă o primă enormă dacă reușeau să elimine pe Barcelona: câte un milion de euro de om!

Înscrie-te în StarManager, fă-ți echipă și antrenează stelele fotbalului european din Liga Campionilor. Poți câștiga premii de etapă sau unul din marile premii puse în joc la finalul competiției!