Bătaie ca-n «şapte păcate» la fotbal!

19 octombrie 2011 18:32   Fotbal intern

Faze incredibile la finalul meciului Samsung Blue Wings (Coreea de Sud) – Al-Sadd (Qatar) din semifinalele Ligii Campionilor Asiei. În minutul 80, la 1-0 pentru arabi, a izbucnit un scandal uriaş.

Sud coreenii, la care a activat ca jucător Cosmin Olăroiu, au dat mingea afară pentru ca un fotbalist al lui Al-Sadd, unde acelaşi Oli a antrenat sezonul trecut, să primească îngrijiri medicale.

Apoi, toţi s-au poziţionat în terenul advers, aşteptând ca oaspeţii să le dea balonul înapoi.

În schimb, un jucător al lui Al-Sadd i-a pasat direct coechipierului său, Niang, care a sprintat, l-a driblat pe portarul sud-coreenilor şi a punctat pentru 2-0!

A urmat o bătaie generală la capătul căreia arbitrul a eliminat trei jucători: doi de la Al-Sadd, unul de la Samsung.

Partida a avut zece minute de prelungiri, perioadă în care şi autorul celor două goluri, Niang, a văzut „roşu".

Motivul? A luat al doilea „galben", fiindcă a dat în minge după fluierul arbitrului. Meciul s-a încheiat cu scorul 2-0, iar returul se va juca la 26 octombrie, la Doha.