Bijuteria lui Rivaldinho o ţine în viaţă pe Dinamo

27 iulie 2017 21:56   Fotbal intern

Dinamo a intrat la cabine condusă de Bilbao, din cauza golului lui Laporte dni minutul 21, dar Cosmin Contra l-a trimis pe teren în minutul 46 pe Rivaldinho, care l-a înlocuit pe Busuladzic.

Spiritul marelui Rivaldo, aflat la tribuna oficială de pe Arena Naţională pentru a-şi vedea pentru prima dată fiul jucând pentru români, a coborât parcă pe teren şi Rivaldinho a egalat în stilul tatălui său. A preluat o minge la 35 de metri de poarta spaniolilor, a pivotat pintre apărătorii adverşi şi când şi-a făcut loc pentru şut, acesta a venit năpraznic. Torpilă în vinclul lui Herrerin, care i-a înebunit pe fanii lui Dinamo şi care l-a dus la extaz pe Rivaldo. A fost şi scorul final, chiar dacă ocazii au mai fost de ambele părţi! Atheltic are prima şansă pe San Mames, dar acest 1-1 e dătător de speranţă pentru români.