Budescu încinge spiritele la FCSB: "Vreau explicaţii!"

10 aprilie 2018 11:59   Fotbal intern

FCSB a câştigat cu 2-0 derby-ul cu CSU Craiova disputat luni seară pe Arena Naţională, meci în care Constantin Budescu a fost foarte nervos, iar antrenorul Nicolae Dică a decis să-l schimbe la pauză.

La finalul partidei, "Budi" a explodat la adresa tehnicianului roş-albaştrilor. "M-a surprins decizia lui, sunt un pic frustrat, mă simt folosit. Sunt jucător cu experienţă, nu merit să fiu schimbat la pauză. Vom avea o discuţie în care să lămurim lucrurile. Şi-au făcut treaba cu mine, după care m-au scos la pauză, n-am înțeles de ce. Vreau explicaţii! Noi, jucătorii de 30 de ani, merităm mai mult respect, nu mă poți scoate la pauză", a declarat mijlocaşul.

În acest sezon, Constantin Budescu a fost cel mai valoros jucător al FCSB-ului, cu 8 goluri marcate, dar şi cu numeroase pase decisive.