CFR Cluj, egal smuls în ultimul minut contra celor de la FCSB

3 mai 2021 22:50   Fotbal intern

CFR Cluj și-a îndeplinit obiectivul și a ieșit neînvinsă din meciul cu FCSB. Ardelenii au egalat în ultimul minut și partida s-a încheiat 1-1.

Disputată la Giurgiu, partida dintre FCSB și CFR Cluj putea fi decisivă pentru soarta titlului dacă ar fi fost câștigată de ardeleni. CFR a scos însă in extremis un egal în prelungiri cu care se mențin pe primul loc, la două puncte distanță de bucureșteni, aflați pe poziția a doua.

Scorul a fost deschis de Tănase, care a transformat în minutul 19, din penalty, după ce tot el a fost faultat de Burcă în careu. Clujenii au egalat prin Burcă în minutul 90+3, acesta trimițând cu capul în poartă după o lovitură de cap, dar și cu largul concurs al portarului FCSB, Andrei Vlad, care pentru al doilea meci consecutiv, după cel pierdut la Craiova, a scăpat mingea în plasă.