CFR Cluj s-a calificat în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor. Cu cine va juca în continuare

20 august 2020 0:19   Fotbal intern

CFR Cluj a debutat cu dreptul în Liga Campionilor. Românii s-au calificat în turul 2 preliminar după victoria, 2-0, obținută în Malta, cu FC Floriana.

CFR Cluj s-a calificat în turul doi preliminar al Ligii Campionilor, după ce a învins, miercuri seara, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa malteză Floriana. Partida a avut loc în Malta. Golurile au fost marcat de Mike Cestor, în minutul 53, şi de Golofca, în minutul 90+7. În poarta ardelenilor a evoluat noua achiziție, fostul goal-keeper al FCSB, Bălgrădean.

Pentru campioana României au jucat următorii fotbaliști: Bălgrădean - Burcă, Vinicius, Cestor, Camora - Chipciu (Golofca '89), Itu (Aurelio '66), Hoban - Deac, Rondon, Pereira (Susic '83).

În turul doi preliminar, CFR Cluj va evolua, săptămâna viitoare, contra echipei Dinamo Zagreb, pe teren propriu.