Chiajna a învins Poli Timişoara, 3-0! "Dublă" Bumba!

16 octombrie 2017 20:10   Fotbal intern

Chiajna a trecut de Poli Timişoara, scor 3-0, şi a obţinut a patra victorie consecutivă în Liga I.

Golurile au fost marcat de Claudiu Bumba, în minutele 28 şi 80 şi Paul Batin, în minutul 83.

Iată echipele:ACS Poli Timişoara: Curileac - V. Creţu, Bocşan, Melinte, Ciucur - Artean, Vaşvari (Soljic '72) - A. Munteanu, Doman (Curjuric '66), Bîrnoi (Mailat '57) - Bianconi. Antrenor: Ionuţ Popa Concordia Chiajna: Caparco - Albu, Manasse, A. Marc, Fota - Bucşa - Grădinaru, Bawab (Babic '67), M. Cristescu (Bud '72), Bumba - Batin (Pena '87). Antrenor: Ion Moldovan

Claudiu Bumba e eroul ilfovenilor, el având patru goluri în tot atâtea meciuri. Chiajna are patru victorii consecutive, toate datorate mijlocaşului.