Chindia Târgoviște s-a impus în meciul de verificare cu Universitatea Craiova

13 iunie 2020 0:00   Fotbal intern

Programat în această seară (vineri, 12 iunie), în Baza Sportivă Lunca Jiului din Craiova, meciul de verificare dintre CS Universitatea și Chindia Târgoviște s-a încheiat cu victoria la limită (1-0) a oaspeților. S-au jucat două reprize, fiecare a câte o oră.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Valmir Berisha, în minutul 11.Acest meci s-a disputatîn locul partidei CS Universitatea Craiova - FC Botoșani, din etapa cu numărul 3 a Play-Off-ului Ligii 1, amânată după ce medicul grupării moldave a fost depistat pozitiv cu COVID-19. Cristiano Bergodi a folosit următorii jucători: 13. Pigliacelli (L. Popescu, min. 79) - 39. Mitran (Vlădoiu, min. 74), 33. Bălașa (Acka, min. 79), 15. Cosic (Gardoș, min. 79), 11. Bancu (cpt.) (Vătăjelu, min. 79) - 8. Mateiu (Qaka, min. 79), 10. Cicâldău (Ivanov, min. 79), 16. Nistor (Nițu, min. 87) - 22. Bărbuț (Gustavo, min. 74), 19. Koljic (A. Popescu, min. 87), 9. Ivan (Baiaram, min 69). Rezerve: L. Popescu - Gardoș, Vlădoiu, Vătăjelu, Qaka, Ivanov, A. Popescu, Nițu, Acka, Gustavo și Baiaram.De partea cealaltă, Viorel Moldovan a început disputa cu următorul ”11”: 25. Aioani – 2. Martac, 4. Benga, 18. Diallo, 3. Ioniță – 22. Rață, 94. Bic, 55. Dangubic – 20. Neguț, 48. Ivancic, 9. Berisha.Partida a fost arbitrată de Silviu Buzărnescu, ajutat la cele două linii de Radu Vitan și Adrian Marcu.