Ciprian Marica, pasă de gol şi eliminare în meciul Getafe - Malaga

26 aprilie 2014 18:10   Fotbal intern

Ciprian Marica a fost înger şi demon pentru echipa sa, Getafe, în meciul cu Malaga, decisiv pentru salvarea de la retrogradare.

Românul a pasat decisiv la unicul gol al partidei câştigate de elevii lui Cosmin Contra, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, dar a şi fost eliminat la jocul contând pentru etapa a 35-a a campionatului Spaniei.

Marica i-a pasat decisiv lui Colunga în minutul 6.

În minutul 12 românul a primit un cartonaş galben, iar în minutul 36 a mai primit unul şi a fost eliminat.

Şi de la Malaga a fost eliminat un jucător, Angeleri, în minutul 76.

Partidele Real Madrid - Osasuna şi Betis Sevilla - Real Sociedad au loc tot sâmbătă, meciurile Espanol Barcelona - Almeria, Valencia - Atletico Madrid, Athletic Bilbao - FC Sevilla şi Villarreal - FC Barcelona se vor disputa duminică, iar întâlnirea Celta Vigo - Valladolid este programată luni.