Ciprian Tătăruşanu a luat gol după 5 meciuri şi aproape 500 de minute

10 aprilie 2017 11:31   Fotbal intern

Fiorentina, cu CiprianTătăruşanu între buturi şi cu Ianis Hagi rezervă, a remizat ieri (2-2) pe terenul Sampdoriei Genova, meciul consemnând un nou record de imbatabilitate al portarului român în Serie A.

Astfel, de la finalul lunii februarie, Tătăruşanu a adunat 369 de minute în care n-a fost învins în campionatul Italiei.

Punând la socoteală şi meciul România – Danemarca (0-0) din preliminariile Cupei Mondiale, Tătăruşanu a scăpat fără gol primit în cinci partide consecutive, adică în aproape 500 de minute de joc efectiv.

Înscrie-te în StarManager, fă-ți echipă și antrenează stelele fotbalului european din Liga Campionilor. Poți câștiga premii de etapă sau unul din marile premii puse în joc la finalul competiției!