Claudiu Keșeru, gol după ieșirea din carantină

23 august 2020 15:02   Fotbal intern

Atacantul român Claudiu Keșeru a marcat pentru Ludogoreț în victoria (4-1) de la Varna

Component al campioanei Bulgariei, Claudiu Keşeru (33 de ani) a revenit după perioada în care a stat la izolare fiind depistat infectat cu COVID-19. Ex-stelistul a înscris un gol în meciul câştigat cu 4-1, pe terenul formaţiei Cerno More Varna, în etapa cu numărul 3 a campionatului. În aceeași rundă s-a mai disputat meciul Botev Vrața - ȚSKA Sofia 1-2.Atacantul român a marcat în minutul 40. Celelalte goluri ale învingătorilor au fost înscrise de Santana (min. 6), Jorginho (min. 73) şi Higinio (min. 88). Pentru gruparea din Varna a marcat Coureur, în minutul 25. Claudiu Keşeru a jucat până în minutul 84, când a fost înlocuit cu Higinio. Ceilalţi doi români de la Ludogoreţ, Cosmin Moţi şi Dragoş Grigore, au fost integralişti și au văzut câte un cartonaş galben în minutul 30, respectiv 42.În 6 august, Claudiu Keşeru a fost testat pozitiv cu noul coronavirus. Anunțul a fost făcut de gruparea de la sudul Dunării. Aceasta a precizat că atacantul se simte bine şi a fost plasat în carantină. În aceeaşi situaţie s-a aflat şi coechipierul lui, Jorjinho. În comunicatul postat pe pagina de Facebook a lui PFC Ludogoreț 1945 s-a precizat atunci: „Claudiu Keșeru și Jorjinho au intrat în carantină, acasă, simțindu-se bine acum”.