Clipe de groază la un meci din Anglia. A fost la un pas de moarte!

23 ianuarie 2017 12:01   Fotbal intern

Meciul Chelsea - Hull City (2-0) din campionatul Angliei a fost marcat de teribila accidentare suferită de unul dintre jucătorii oaspeţilor, Ryan Mason.

În prima repriză, la un corner bătut de Chelsea, Gary Cahill a sărit la cap împreună cu Mason, însă impactul dintre cei doi fotbalişti s-a lăsat cu urmări grave.

Căzut la pământ, Mason a avut nevoie de îngrijiri medicale timp de 7 minute, perioadă în care cei aflaţi în preajma jucătorului s-au temut de ce e mai rău. Asta pentru că Ryan Mason s-a ales cu o fractură craniană şi o hemoragie cerebrală care i-au pus viaţa în pericol.

Transportat de urgenţă la un spital din Londra, Mason a fost operat, aflându-se în acest moment într-o stare stabilă.