Cosmin Contra, supărat pe echipa sa: ”Nu merităm să purtăm acest tricou”

12 septembrie 2017 9:02   Fotbal intern

Învins acasă de Poli Timișoara cu scorul de 2-1, antrenorul Cosmin Contra era foc și pară pe fotbaliștii săi la finalul partidei din etapa a noua.

"Eşecurile sunt greu de digerat indiferent de circumstanţe, chiar dacă veneam după două victorii. Timişoara a demonstrat că eu nu vorbesc degeaba, ca să pup pe cineva undeva. Îi felicit pe cei de la Timişoara pentru această victorie, este meritată. Am avut o primă repriză bună, în care am controlat jocul, dar apoi nu-mi explic căderea din repriza a doua. Am făcut cadou ambele goluri, dar cel mai mult m-a dezamăgit că am părut o echipă debusolată după cel de-al doilea gol primit. Se poate întâmpla orice în fotbalul românesc, acum ăsta este locul pe care îl merităm în clasament. După cum am jucat în repriza a doua meritam să pierdem. Suntem la trei puncte de locul doi şi trebuie să ajungem în play-off, dar dacă va juca aşa în continuare Timişoara cred că vom avea o luptă grea. Noi nu meritam să purtăm acest tricou în această seară. Nici eu, nici jucătorii, dacă o echipă cu toate problemele pe care le-a avut anul trecut ne-a dominat în halul ăsta", a spus Contra.