Debut fericit pentru Moruțan la Galatasaray. I-a pasat decisiv lui Cicâldău

29 august 2021 22:55   Fotbal intern

Abia plecat de la FCSB, Ovidiu Moruţan a debutat la Galatasaray. Clujeanul a pasat decisiv la un gol marcat de Cicâldău în meciul de pe terenul lui Kasimpaşa (2-2), în etapa cu numărul 3 a campionatului turc de fotbal.

Fostul jucător al Universității Craiova a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 32. Cicâldău a concretizat o pasă a lui Ovidiu Moruţan, aflat la primul meci în tricoul "cim-bom". Akturkoglu a ridicat scorul la 2-0, în minutul 38.Gazdele au revenit, însă, şi au egalat, prin reuşitele lui Jorgensen (min. 45+2) şi Bozok (min. 66).Alex Cicâldău a fost schimbat la pauză, cu Antalyali, iar Moruţan, în minutul 73, de Feghouli.După acest egal, Galatasaray se află pe locul 2, cu 7 puncte, la egalitate cu Beşiktaş, care este pe locul 1, şi cu Konyaspor, ocupanta locului 3. Kasimpaşa ocupă locul 8, cu 5 puncte.