Dinamo a dat lovitura și a eliminat pe FCSB din Cupa României!

10 februarie 2021 22:39   Fotbal intern

Dinamo a obținut ca mai frumoasă victorie din acest sezon. ”Câinii” au învins cu scorul de 1-0 eterna rivală, FCSB, în optimile Cupei României și s-au calificat în sferturile de finală.

Eroul partidei a fost slovacul Nemec, care a marcat, în minutul 55, unicul gol al meciului, printr-o lovitură de cap. A fost o reușită meritată a gazdelor meciului de miercuri seară, într-un meci pe care dinamoviștii l-au dominat în cea mai mare parte.

La fel de adevărat este că FCSB a introdus pe teren echipa secundă, dacă se poate spune așa. Probabil că patronul-antrenor a considerat că este timpul să facă o aroganță la adresa rivalilor, dar totul s-a întors împotriva lui. Nici măcar introducerea la pauză a trio-ului Tănase - Coman - Olaru nu a putut apleca balanța pentru ”roș-albaștri”.