Echipa lui Șumudică a ratat în minutul 90+6 urcarea pe primul loc

2 ianuarie 2021 15:09   Fotbal intern

Marius Șumudică și-a păstrat invincibilitatea în Turcia, dar a ratat în minutul 6 al prelungirilor urcarea în premieră pe primul loc în clasament. Gaziantep a remizat în deplasare, 1-1, la Erzurum.

Gaziantep FK, formația antrenată de Marius Şumudică, a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu Erzurum BB, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului Turciei.

După ce jucătorii românului au deschis scorul în minutul 69, prin Kevin Mirallas, Gaziantep a fost egalată în minutul 6 al prelungirilor, printr-un penalty foarte ușor acordat de arbitru. Bassan a înscris și astfel, cu doar un punct, echipa lui Șumudică a urcat pe locul doi, la un punct în spatele liderului, Galatasaray. Dacă s-ar fi impus, Gaziantep, la care sunt legitimați și românii Toșca și Maxim, ar fi urcat pe primul loc.