FCSB câștigă cu UTA prin două penalty-uri cu cântec

5 decembrie 2021 21:58   Fotbal intern

FCSB a câștigat cu 2-1, astăzi (duminică, 5 decembrie), meciul cu UTA contând pentru a 18-a etapă a Ligii 1. Gazdele au marcat din două penalty-uri controversate.

În minutul 22, arbitrul Marian Barbu a considerat că Roger l-a faultat în careu pe Octavian Popescu, iar Tănase a transformat lovitura de la 11 metri. Apoi, în minutul 81, Medimorec a comis henţ în careu şi Marian Barbu a dictat un nou penalty pentru gazde. Doar că la acea fază mingea trimisă de Dumiter în faţa porţii părăsise terenul...Arădenii au egalat în minutul 72, când Dangubici a șutat la poartă, Vlad a respins mingea în faţă, iar Roger a marcat. FCSB - UTA 2-1Au marcat: Tănase (min. 22 - penalty, 81 - penalty), respectiv Roger (min. 72).FCSB:  Vlad – Creţu, Vinicius, Miron, Radunovici – Olaru (Oaidă, 83), Şut (Ovidiu Popescu, 90+2), Fl. Tănase – Cordea (V. Gheorghe, 63), Keşeru (Dumiter, 63), Octavian Popescu (Ianis Stoica, 83). Antrenor: Anton PetreaUTA:  Iacob – Baravykas, Benga, Medimorec, Şliakov – Passaglia (Hora, 63), Vorobjovas (Batha, 46) – Miculescu, Ubbink, Roger – Dangubici (Antal, 87). Antrenor: Laszlo Balint