Ghinion teribil pentru echipa lui Tamaş. Doncaster a retrogradat în Liga a III-a din cauza unui gol marcat în minutul 90

4 mai 2014 10:47   Fotbal intern

Chiar şi aşa, Doncaster se putea salva în ultima etapă, când trebuia să obţină pe terenul lui Leicester minimum rezultatul pe care l-ar fi obţinut şi adversara directă, Birmingham, în deplasarea de la Bolton. Lucrurile păreau să meargă în favoarea lui Doncaster, chiar dacă era condusă cu 1-0 de Leicester şi până la urmă a fost învinsă cu acest scor. Cât şi Bolton a avut 2-0 în faţa lui Birmingham, Doncaster se salva şi Birmingham mergea în Liga a III-a. Totul bine doar că Birmingham a înscris în minutele 78 şi 90, egalând-o pe Bolton la scor şi egalând-o  pe Doncaster la puncte. În aceste condiţii, diferenţa a făcut-o golaverajul mai bun al lui Birmingham, care s-a salvat şi a trimis-o pe Doncaster în liga inferioară.

Astfel, Gabi Tamaş nu va mai rămâne cu siguranţă la Doncaster, românul fiind deja în căutarea unei noi echipe.