Iaşi a remizat cu Botoşani, 1-1! Se luptă cu U Craiova pentru Europa!

26 mai 2016 20:19   Fotbal intern

CSMS Iaşi a remizat cu FC Botoşani, scor 1-1, şi a egalat-o în fruntea clasamentului pe CS Universitatea Craiova. Toate cele trei echipe se luptă pentru un loc în cupele europene.

CSMS Iaşi a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1 (0-1), cu FC Botoşani, în play-out-ului Ligii I şi a egalat-o la puncte în fruntea clasamentului pe CS Universitatea Craiova.

Oaspeţii au deschis scorul prin Ngadeu, în minutul 7, gazdele reuşind egalarea prin Golubovici, în minutul 47.

Iaşi, Botoşani şi U Craiova au şanse să prindă locul de cupe europene, ele profitând de problemele formaţiilor din play-off ce nu au dreptul de a evolua în competiţiile continentale.

Cum s-au marcat golurile la CSMS Iaşi - FC Botoşani:

0-1: Ivanovici a executat un corner de pe partea dreaptă şi Ngadeu a marcat cu o lovitură de cap de la 11 metri.

1-1: Defensiva oaspeţilor nu a reuşit să respingă un balon, iar Golubovici a restabilit egalitatea cu un şut de la 8 metri.