Incredibil, dar adevărat. Rapid a găsit o echipă mai slabă! Giuleştenii au câştigat un meci în care au marcat 4 goluri

26 ianuarie 2015 17:14   Fotbal intern

Rapid a reuşit până la urmă să încropească 11 titulari şi cinci rezerve şi a disputat un prim amical în cantonamentul din Grecia, împotriva penultimului loc din liga bulgară, Marek Dupnitsa.

Giuleştenii au câştigat surprinzător partida, scor 4-1, prin golurile marcate de Rui Miguel, Daniel Pancu, Benson şi Kikas. Feroviarii au condus cu 2-0 încă din minutul 18, scor care s-a înregistrat şi la pauză, şi au mai înscris de două ori în primele 20 de minute din a doua parte. Vecinii de la sud de Dunăre au redus din handicap în minutul 64, dar n-au putut face mai mult.