Insulele Feroe - România 0-3! Suntem calificaţi la EURO!

11 octombrie 2015 19:06   Fotbal intern

România a învins în cel mai important meci al preliminarilor EURO 2016. Victoria în meciul cu Insulele Feroe ne-a asigurat prezenţa la turneul din Franţa. Anghel Iordănescu a efectuat schimbări în primul 11 faţă de partida cu Finlanda, Budescu a fost titular, iar Sânmărtean, rezervă. Atacantul Astrei a reuşit o "dublă", iar Maxim a dus scorul la 3-0.

minutul 90: Meciul s-a încheiat şi suntem calificaţi la EURO. În partida Grecia - Ungaria, elenii s-au impus cu 4-3.

minutul 83: Maxim duce scorul la 3-0: Maxim a recuperat o minge la marginea careului, balonul a ajuns la Stancu, acesta i-a repasat decisiv şi jucătorul din Bundesliga a majorat scorul.

minutul 79: Grecia şi Ungaria sunt la egalitate, 3-3.

minutul 54: Ungaria a condus cu 2-1, dar peste trei minute grecii au egalat! Mai avem jumătate de oră şi suntem la EURO

minutul 46: A început repriza a doua. O mare ratare a ferozilor.

E pauza meciului Insulele Feroe - România. Disputa Ungaria - Grecia e 1-1, la pauză.

minutul 45: Constantin Budescu a reuşit "dubla" cu un şut extraordinar, din unghi, de la peste 20 de metri, şi România e calificată în proporţie de 99 la sută la EURO 2016.

Ungaria a egalat Grecia, 1-1: După ce Stafylidis a deschis scorul, Lovrencsics a egalat în minutul 27 al jocului.

Veste excelentă pentru România: Grecia a deschis scorul în faţa Ungariei! În acest moment suntem calificaţi la EURO!

minutul 4 - Gooool Budescu - Atacantul a deschis scorul cu un şut de la marginea careului: Torje a executat în lateral o lovitură liberă, Raţ a centrat la marginea careului, iar golgheterul Astrei a marcat.