Italia, eliminată dramatic în «finala» cu Uruguay

24 iunie 2014 21:10   Fotbal intern

După Spania şi Anglia, Italia merge şi ea acasă. Pentru a prinde un loc în optimi, „Squadra Azzurra” avea nevoie de cel puţin un rezultat de egalitate în meciul decisiv cu Uruguay.

Sud-americanii lui Luis Suarez au smuls însă victoria şi calificarea cu un gol marcat pe final de partidă, în minutul 81, de fundaşul Godin. „Finala” de la Natal a fost influenţată de eliminarea justă a italianului Marchisio, în repriza secundă.

Uruguayanul Suarez merita şi el „roşu” după un incident cu Chiellini, dar a fost iertat de arbitru. În celălalt meci al grupei, Costa Rica a scos un nou rezultat de prestigiu, 0-0 contra Angliei, cu care a câştigat Grupa D.

Daca esti pasionat de fotbal, acum ai sansa de a câstiga o tableta si alte zeci de premii! Intra pe sectiunea dedicata Campionatului Mondial de pe dolce-sport.ro si participa la concurs. AICI aveti link catre concursul cu întrebari din istoria Mondialelor de fotbal.