Liga Campionilor: PSG şi Benfica merg mai departe!

10 martie 2016 11:12   Fotbal intern

PSG a învins pe Chelsea, iar Benfica a trecut de Zenit. Pe lângă cele două, în sferturile Ligii Campionilor, au ajuns până acum şi Real Madrid sau VfL Wolfsburg.

Paris Saint Germain a câștigat cu 2-1 meciul retur al optimilor contra celor de la Chelsea, după ce în prima manşă francezii s-au impus cu acelaşi scor.

ZlatanIbrahimovici a fost într-o formă de zile mari, marcând şi reuşind o pasă de gol. Astfel, a devenit cel mai bun marcator al unui club francez în Liga Campionilor, ajungând la 19 reuşite.

Benfica Lisabona a învins, scor 2-1, pe Zenit St. Petersburg, în manşa retur a optimilor de finală ale Ligii Campionilor şi s-a calificat în faza sferturilor, după ce s-a impus cu scorul de 3-1 la general. În tur, portughezii au învins acasă, cu 1-0.

Programul Ligii Campionilor

Meciurile Atletico Madrid - PSV Eindhoven (în tur 0-0) şi Manchester City - Dinamo Kiev (în tur 3-1) vor avea loc la 15 martie, iar întâlnirile Barcelona - Arsenal (în tur 2-0) şi Bayern Munchen - Juventus (în tur 2-2) sunt programate la 16 martie.