Lionel Messi a debutat pentru Paris Saint-Germain în meciul din deplasare cu Stade de Reims

29 august 2021 23:40   Fotbal intern

Socotit a fi unul dintre cei mai mari fotbaliști din istorie alături de Pele și Diego Armando Maradona, Lionel Messi a debutat, astăzi (duminică, 29 august), pentru Paris Saint-Germain, în meciul din deplasare cu Reims, din etapa cu numărul 4 a Ligue 1.

Plecat de la Barcelona, care nu a putut să-i mai satisfacă pretenţiile financiare, argentinianul a intrat pe teren în minutul 66, în locul lui Neymar Jr. Messi nu s-a remarcat prin ceva, însă a fost ținta unor intrări ceva mai tari ale fotbaliștilor gazdă. PSG a câștigat cu 2-0 meciul cu Stade de Reims, prin dubla lui Mbappe, din minutele 16 şi 64. Gazdele au marcat un gol la 0-1, anulat cu VAR, după un ofsaid.PSG este lider în Ligue 1, cu douăsprezece puncte.