Naţionala de tineret a României a remizat cu Ţara Galilor, 0-0!

14 noiembrie 2017 22:50   Fotbal intern

Naţionala de tineret a României a remizat în deplasare, scor 0-0, cu Ţara Galilor, în preliminariile Campionatului European 2019. România a evoluat cu doi jucători mai puţin, după eliminările lui Răzvan Marin şi George Puşcaş.

România a jucat în formula: I. Radu - Cr. Manea, Nedelcearu, Al. Paşcanu,  A. Radu - R. Marin,  Dr. Nedelcu (Marco Dulca, 84) - D. Man (M. Dobre, 79), Cicâldău, Fl. Coman (Vl. Olteanu, 90+3) - G. Puşcaş. Selecţioner: Daniel Isăilă.

Răzvan Marin a primit al doilea galben pentru o simulare, apoi Puşcaş a văzut şi el roşu după ce a lovit un adversar cu cotul în cădere. Primul a fost eliminat în minutul 72, iar al doilea în minutul 81.

Selecționata lui Isăilă rămâne lideră în grupa de calificare la Euro 2019, având 12 puncte.  Acesta a fost ultimul meci din acest an al tricolorilor U21, urmând să continue calificările în toamna anului viitor.

În celălalt meci al grupei, Portugalia a învins Elveţia, scor 2-1.