Nicolae Stanciu a înscris un nou gol pentru Slavia Praga

10 iunie 2020 23:05   Fotbal intern

Component al echipei de fotbal Slavia Praga, Nicolae Stanciu (27 de ani) a înscris un gol în meciul terminat la egalitate, 2-2, în această seară (miercuri, 10 iunie), pe terenul lui Banik Ostrava, în etapa cu numărul 29 a campionatului Cehiei. Ex-stelistul a jucat până în minutul 90+7.

Internaționalul român a înscris în minutul 14, dintr-o lovitură liberă, iar celălalt gol al Slaviei a fost reușit de Masopust, în minutul 90+4. Gazdele au marcat prin Svozil (min. 17) şi Stronati (min. 90+7).Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat, pe Tecl (min. 90+5) de la Slavia, respectiv pe Jirasek (min. 87).În 31 mai, internaționalul nostru a marcat un gol din penalty în meciul câştigat cu 5-0,  pe teren propriu, în faţa formaţiei Jablonec, în etapa cu numărul 26 a campionatului Cehiei. Tot atunci, el a oferit și două pase de gol. Alte rezultate din meciurile disputate astăzi (miercuri, 10 iunie) în Campionatul Cehiei:Ceske Budejovice - Teplice 3-1Jablonec - Karvina 1-0Mlada Boleslav - Sigma Olomouc 0-2Plzen - Zlin 3-0Pribram - Liberec 2-1Slovacko - Bohemians 1905 1-2Sparta Praga - Opava 2-1Slavia Praga este lider în clasament, cu 69 de puncte, urmată de Plzen (63p), Jablonec (49p), Sparta Praga (47p), Liberec (46p) și Ostrava (44p).