Niţă, pus la zid după Steaua - Iaşi. "Sunt om şi eu, greşesc!"

1 septembrie 2016 10:55   Fotbal intern

După scandalul iscat pe marginea neconvocării sale la naţionala României în vederea meciului cu Muntenegru, portarul stelist Florin Niţă a gafat inexplicabil în restanţa cu CSMS Iaşi, scor 1-1. Greşeala lui Niţă a fost decisivă, roş-albaştrii irosind astfel două puncte preţioase pe teren propriu

"Sunt om și eu, greșesc! Am învățat ceva din acea greșeală. S-a întâmplat, asta e! Se întâmplă și la case mai mari", a declarat Niţă la finalul partidei. În ultimele minute ale primei reprize, la scorul de 1-0 pentru Steaua, ieşeanul Bole a trimis un şut parabil spre buturile lui Niţă, dar portarul vicecampioanei a scăpat mingea în plasă.

”Cred că Niță ar fi trebuit să fie primul portar la națională", spunea Reghecampf despre portarul său cu doar 24 de ore înainte.