Oli i-a făcut «botezul» lui Reghe în Emirate

9 septembrie 2017 19:46   Fotbal intern

După vreo două luni de antrenamente şi meciuri amicale, Reghecampf şi-a intrat serios în pâine la cârma formaţiei Al-Wahda. Debutul oficial a fost consemnat vineri, 8 septembrie, dar nu în campionat, ci în Cupa Emiratelor, o competiţie care se desfăşoară într-un sistem cu grupe.

Ei bine, programul a stabilit ca primul adversar al lui Reghe să fie chiar Cosmin Olăroiu, tehnicianul român care face legea în acea parte a lumii de mulţi ani. Disputat la Abu Dhabi, meciul Al-Wahda – Shabab Al-Ahli s-a încheiat la egalitate (1-1), după ce formaţia lui Reghecampf a deschis scorul printr-un argentinian, Tagliabue, iar echipa lui Oli a egalat în prelungirile primei reprize cu ajutorul senegalezului Diop. Pentru cei doi români, această partidă n-a fost însă decât una de încălzire, asta pentru că lucrurile cu adevărat serioase vor începe sâmbăta viitoare, în prima etapă a noului sezon. Următoarea întâlnire directă Olăroiu – Reghecampf e programată în campionat, la 27 octombrie.