Oltenii, egalaţi pe final de clujeni!

9 aprilie 2016 21:14   Fotbal intern

CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 1-1, pe teren propriu, cu CFR, ardelenii egalând pe final, la două minute după ce gazdele au rămas cu-n om mai puţin, Bancu fiind eliminat.

Golurile au fost marcate de Zlatinski ‘9 pentru CSU Craiova şi Păun ‘82 pentru CFR Cluj.

1-0: Zlatinski de deschis scorul cu un şut-centrare de pe partea stângă, profitând de ieşirea greşită a lui Marc.

În minutul 80, de la CSU Craiova a fost eliminate Bancu, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

1-1: Păun a stabilit scorul final cu o lovitură cu capul din şapte metri.

CSU Craiova: Universitatea: Straton – Achim, Acka, Popov, Vătăjelu – Zlatinski, Madson, Bancu – Ivan (Herghelegiu ’79), Măzărache (Băluţă ’60), Nuno Rocha (Kay ’83). Antrenor: Daniel Mogoşanu

CFR Cluj: Marc – Tînc, Larie, Goian, Camora – Petrucci (C. Lopez ’68), Juan Carlos, Gomelt – Vitor Bruno (Nouvier ’46), Jarolis (Păun ‘46), Bud. Antrenor: Antonio Conceicao

Cartonaşe galbene: Bancu ’65, ‘80 / Goian ’65, Nouvier ‘67, Tînc '90

Cartonaş roşu: Bancu ‘80

Arbitri: George Rădulescu – Paul Păunescu, Vlad Bârleanu - Dan Botescu

Observatori: Octavian Goga, Adrian Vidan

Etapa a şasea a play-out-ului mai programează următoarele partide: ACS Poli Timişoara – FC Voluntari (duminică, ora 17.30), FC Botoşani – CSMS Iaşi (luni, ora 18.00).

Vineri, Concordia Chiajna a remizat cu Petrolul Ploieşti, scor 1-1.