Panică în Argentina! Messi s-a accidentat!

28 mai 2016 12:52   Fotbal intern

Reprezentativa Argentinei a învins cu scorul de 1-0 naţionala din Honduras, într-un meci amical disputat la San Juan, la care Lionel Messi a ieşit de pe teren accidentat.

Messi, titular în echipa Argentinei, a jucat până în minutul 57, când, după un contact cu un adversar, nu a mai putut continua, el acuzând dureri la spate, şi a fost schimbat cu Ever Banega. Messi a suferit un traumatism în partea stângă a zonei lombare şi partea inferioară a cutiei toracice.

Golul a fost marcat de Higuain, în minutul 31, la partida disputată pe arena Bicentenario, în prezenţa a 25.000 de spectatori.

Naţionala Argentinei va participa luna viitoare la Copa America, competiţie la care va juca în grupă cu Panama, Chile şi Bolivia.