Sepsi - Chindia 0-1, Viitorul - Clinceni 1-1 și echipa lui Gică Hagi e departe de Play-Off

5 martie 2021 22:42   Fotbal intern

Programate în etapa cu numărul 26 a ediției 2020/2021 a Ligii 1, primele meciuri s-au încheiat cu următoarele rezultate: Sepsi - Chindia 0-1, Viitorul - Clinceni 1-1. În urma acestor rezultate formația din Clinceni și-a consolidat poziția a 6-a, ultima care asigură prezența în Play-Off.

În primul meci al zilei, Chindia Târgovişte s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Sepsi OSK. Unicul gol al meciului a fost marcat de Neguţ, în minutul 53. Mult mai interesantă a fost disputa de la Ovidiu. Academica Clinceni a deschis scorul prin Andronic, în minutul 72, iar FC Viitorul a egalat prin Tsoumou, în minutul 90+1. În minutul 82, portarul gazdelor, Cojocaru, ratează mingea și îl dezechilibrează pe Ciunciukov, în suprafața de pedeapsă. Cu toate acestea arbitrul Marian Barbu a dicatat fault în atac.