Şumudică face haz de necaz: "Am luat gol de la kilometrul 14"

3 octombrie 2016 12:07   Fotbal intern

Astra Giurgiu pare într-o cădere liberă, campioanei fiindu-i imposibil să câştige în faţa unui adversar de calibru în Liga 1. Aşa s-a întâmplat şi la Ovidiu, împotriva Viitorului, unde a pierdut cu 1-0, deşi putea să obţină mai mult.

După atâtea dezamăgiri, nici giurgiuvenilor nu le mai arde însă să fie trişti şi tot ce pot face e să ia şi ei soarta la mişto. "A fost un joc pe care nu meritam să îl pierdem. Un rezultat de egalitate era normal. Am avut în prima repriză o situație clară de marca, la Ioniță, pe care nu l-am înțeles. Era liber pe 16 metri, putea avansa cu mingea și să marcheze. În prima repriză nu au ajuns la poartă. În a doua am luat un gol de la kilometrul 14, de la vestiare. Apoi, au mai avut o lovitură de cap, când ne-am mai deschis noi. Noi nu putem să o împingem în poartă. Nu am tratat foarte bine fazele de acolo, din careu. Se vede oboseala. Ei au fost o echipă mai proaspătă, ne-au prins după foarte multe deplasări, după drumuri, ajuns noaptea... Asta e, ne merităm soarta", a declarat Marius Şumudică, antrenorul Astrei.