Surpriză de proporții în Cupa României! Steaua, eliminată de Mioveni

14 decembrie 2016 23:22   Fotbal intern

CS Mioveni, din liga a doua, a învins Steaua, scor 6-5, la loviturile de departajare, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

După 120 de minute de joc, scorul a fost egal, 1-1. Pentru CS Mioveni a marcat de Nilă, în minutul 95, iar pentru Steaua a punctat Achim '116.

La loviturile de departajare pentru Steaua au înscris Achim, Pintilii, Popescu şi Moke, iar Boldrin şi De Amorim au ratat.

Pentru CS Mioveni au punctat Ayza, Stoica, Nilă, Gugu şi Rădescu, iar Năstăsie a ratat.

Tot în sferturi au mai acces FC Voluntari, scor 3-0, cu ASA Târgu Mureş, CS Universitatea Craiova, scor 2-0 cu Dacia Unirea Brăila, Poli Timişoara, care a învins CF Afumaţi, scor 3-0 şi CFR Cluj, scor 2-0, cu CSM Poli Iaşi.

Întâlnirile Luceafărul Oradea (Liga a II-a) - Astra Giurgiu, FC Viitorul - Pandurii Târgu Jiu şi Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti sunt programate joi.