Tamaş şi Boldrin, pedepsiţi de Reghecampf în meciul cu Pandurii

5 decembrie 2016 11:09   Fotbal intern

Steaua şi-a păstrat poziţia de lider al Ligii I după victoria (3-1) obţinută duminică seară pe Arena Naţională în confruntarea cu Pandurii Târgu-Jiu.

Meciul n-a fost lipsit de emoţii pentru echipa lui Regfhecampf, Steaua desprinzându-se pe tabelă abia în repriza secundă, scorul la pauză fiind egal (1-1).

Principalul vinovat pentru reuşita "pandurului" Herea a fost Gabi Tamaş, care a pierdut nepermis un duel cu Ţucudean, eroare care a dus la contraatacul finalizat de oaspeţi. Supărat pe greşeala lui Tamaş, Reghecampf l-a pedepsit pe stoperul Stelei, schimbându-l la pauză cu Achim. Pentru Gabi Tamaş, e al doilea meci în care gafează, după derby-ul cu Dinamo de săptămâna trecută.

Tamaş n-a fost singurul jucător care l-a dezamăgit pe Laurenţiu Reghecampf în meciul cu Pandurii. Astfel, la pauză a fost schimbat şi brazilianul Boldrin, o premieră în această toamnă pentru mijlocaşul adus de la Astra.