Torje, ghinionistul etapei! Vezi ce a pățit fotbalistul!

14 septembrie 2015 14:37   Fotbal intern

Etapa a patra din campiontul Turciei n-a fost de bun augur pentru fostul dinamovist Gabi Torje.

Mijlocaşul Gabriel Torje a ratat un penalti în partida pe care echipa sa, Osmanlispor, a pierdut-o, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), în faţa formaţiei Konyaspor.

Torje, care a jucat tot meciul, a avut ocazia să marcheze în minutul 84, dar a ratat lovitura de la 11 metri.

Atacantul Raul Rusescu a fost introdus pe teren în minutul 70 la Osmanlispor, în timp ce Ciprian Marica nu a fost convocat pentru acest meci la Konyaspor.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Sissoko '46 şi Meha '61, în timp ce pentru gazde a înscris N'Diaye, în minutul 31.

În urma acestei înfrângeri, Osmanlispor a rămas pe poziţia a zecea, cu cinci puncte, în timp ce Konyaspor a urcat pe locul 11, tot cu cinci puncte.